Przejdź do głównej zawartości

Finały NBA 2017

W 2006 roku Roger Federer był trzykrotnie broniącej Wimbledon mistrz nike air max who po prostu złamał rekord Bjorn Borg trawie 41 kolejnych wygranych. Z drugiej strony Rafael Nadal był sąd gliny maestro nike air max, który właśnie wygrał jego drugi French Open, nike air maxdefeating Federera w finale zaprzeczyć jeden wielki tenis głównych, która ominęła go. Ale Nadal jest tenis magia była dość dużo zależy od niektórych zgnieciony cegły pod jego stopami. Nike air maxOn inne powierzchnie Nadal był jedynie bardzo dobry. On wygrał Niektóre Masters 1000s na kortach twardych, ale tylko raz uczynił to przeszłości trzeciej rundy w major poza Roland Garros (i nawet to tylko wygląd czwartej rundy w Australian Open ' 05).

Podczas przyszłych waleczność na tych powierzchniach wydawało się nieuniknione, nie było powodu do myślenia, że 2006 roku, że Nadal go uruchomić. Nike air max był całe życie 5-4 na trawie i 3-2 na Wimbledonie. I gdy przegrał w dwóch setach w meczu drugiej rundy przeciwko kwalifikator Robert Kendrick, wydawało się, że jego Wzniesienia będzie musiał czekać. Ale on wrócił, a następnie pokonał Andre Agassi w następnej rundzie (byłoby Agassi i jego ostatni mecz w klubie Anglii, wszystkie) i uczynił z niego do finału nie napotykając nasion lepiej niż nr 18. Grał Federer trudne w ostatecznej, zbiórkach Po przegraniu pierwszego seta w 25 minut, nike air max, ale bardziej niż cokolwiek to było ostrzeżenie shot, który tam się liczniejszy wobec przyjść.

W 2007 po stracie kolejnego finału French Open nadal, nike air maxFederer był trudny do remisu Borga rekord prosto pięć tytułów Wimbledon. Po raz kolejny Nadal stanął mu na drodze. Tym razem, być może pierwszy raz ponieważ udał się na najbardziej dominujących Grand Slam uruchomić sportu nigdy nie widział, Federer spojrzał sfrustrowany przez jego niezdolność do kontrolowania przeciwnika. Był przestraszony, prawie. Miał on wszystkie się tak łatwo i nagle ten wybuchowych, nike air max topspinning dzieciak był upending to wszystko.

Jest to reakcja, Federer mieć niezliczoną ilość razy w ciągu następnej dekady, nike air max stymied przez gra Nadal, który był idealny sprzeczny z jego własnych. Fed wygrał w pięciu setach napięty, ale kilka punktów tu i tam i Nadal może ukradli meczu. Rafa szlochała w szatni, ale było poczucie, że następnym razem - i byłoby następnym razem - łatwo może przynieść różne wyniki.

Nadal jeszcze nie zdobył główne poza Francją, gdy szedł na kort centralny w finale Wimbledonu 2008. Federer nie stracił meczu w turnieju od 2002 roku i był 12-0 w Grand Slam finały rozgrywane na twardym lub trawa korty. Siedem godzin później, żadna z tych rzeczy nie byłaby prawdziwa i historii tenisa, powinien być zmieniony na zawsze.

Finał Wimbledonu 2008 jest największy mecz w historii sportu, zarówno dla play, dramat, warunki i nadrzędne znaczenie, w którym został obalony król tenisa, zastąpiony przez młodszych, sprawniejszy i silniejszy wersja z Mallorca. Było książki napisane na ten mecz, więc wystarczą pół pkt, ale po trzech opóźnienia deszczu, trzy punkty z meczu zapisane przez Federer, niemożność konwersji punktów przerwania, Nadal konwersji jego, przez Federer dmuchane 5-2 prowadzić przez Nadal w to, co mogło być decydujący czwarty zestaw tiebreak i 9-7 piątym secie grał przed zmierzchem, Rafael Nadal w końcu dostał najlepsze Roger Federer. "On jest nadal najlepszym," Nadal powiedzieć Federer, charakterystycznie skromnym po meczu. To było jedyne, co Nadal miał zdobyć tak cały dzień.c